איזה ציוד צריכה מסעדה כשרה?

הקמת מסעדה חדשה היא משימה מאתגרת שהיא בעצם תהליך ולא פעולה אחת בודדת. למזלם של היזמים שמעוניינים להיכנס לעולם המסעדנות יש כיום סוגים רבים של אביזרי ציוד למסעדות שיהיו מתאימים לכל סוגי המסעדות וכאשר מתאימים את הציוד הדרוש לאופי או סגנון המסעדה שעתידה להיבנות – אפשר להיות בטוחים כבר מההחלה שהמסעדה תשרת נאמנה את הלקוחות שלה ויהיה נוח ונעים להגיש בה מנות מזון שונות. כאשר מדובר על הקמת מסעדה כשרה יש ציוד שחייב להיות שם ועקרונות להתבסס עליהם בעת הקמת המטבח עצמו וכל שאר האזורים בה.

לדוגמא, החלטה על הקמת מסעדה כשרה בתל אביב שיש בה רק סוג מזון אחד – חלב או בשרי ולא גם וגם. במידה ומחליטים שהמסעדה תהיה משולבת – צריך לדאוג שתהיה הפרדה מוחלטת במטבח בין הכלים המיועדים לכל סוג של מנות. כך למשל יש צורך לבנות שני כיורים נפרדים ומומלץ מאד שהם כלל לא יהיו זה בקרבתו של זה. כך לא יהיה בלבול והעובדים לא יניחו כלים היכן שהם לא אמורים. כך לא יקרה מצב שבו ברזים לא נוגעים בכלי האוכל, מה עלול לגרום לשטיפה יסודית של כל הכלים כולם. כאשר מסמנים בסימן זהה את כל הכלים החלביים או הבשריים – קל יותר לשים לב שכל כלי נמצא במקום שמתאים לו.

איזה ציוד נוסף צריך להיות במסעדה?

כמו בכל מסעדה – מלבד כלי אוכל, צריך לבחור שולחנות שיתאימו לעיצוב הכללי הדרוש והרצוי. לצידם יש להניח כסאות שיהיו גם מעוצבים ומתאימים לסגנון וגם יהיו נוחים לישיבה ממושכת בעת האכילה במסעדה. חשוב שעל גבי השולחנות לא יהיו כלים שעלולים לטעות בנוגע לסוג שלהם וכך לא ייווצר בלבול בין השימוש בכלים החלביים לאלה הבשריים. גם כלי אוכל עדיף שלא יונחו על השולחן מבעוד מועד על מנת שעובדי המסעדה יוכלו להביא לסועדים את כלי האוכל המתאימים למנות שהם הזמינו. אזור אחסנת המזון צריך להיות מופרד וברור וחשוב מאד שהעובדים יקבלו הדרכה אודות המקום המתאים לכל פריט מזון.

ציוד כשר למטבח המסעדה

מכיוון שמדובר בהפרדה שלעיתים לא קל לעקוב אחריה – אנשים דתיים שנושא הכשרות חשוב להם יעדיפו להקים מסעדה בעלת אופי מנות אחד בלבד – חלבי או בשרי. כך הם לא יצטרכו לטרוח ולוודא כל הזמן, ללא הפסקה שההפרדה מבוצעת ויש עליהם הקפדה יתרה. בדרך זו מי שיגיע אל המסעדה יידע בדיוק לאילו מנות לצפות ולאילו לא. כאשר כל מה שקשור לציוד שיש במסעדה מתאים גם עבור מסעדה כשרה – אפשר להציב שלטים בצמוד לכניסה וכך הסועדים יידעו בדיוק מה סוג המסעדה ואיזה סגנון מזון יימצא שם. בדרך זו אפשר להיות בטוחים שהסועדים יידעו בדיוק מה יקבלו במסעדה וישמחו להגיע ולהתארח.

מתעניינים במוצר? שלחו לנו מייל :

מאשר/ת קבלת חומר פרסומי ומבצעים כןלא

מוצרים נוספים בקטגוריה זו